Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Ankara Ev Arama Rehberi

Ankara Ev Arama Rehberi

Başkentimiz olan Ankara, sabit geliri olan memur şehri diye bilinir. Çünkü iş güvencesi olan memurlar çok fazladır burada. Bu yüzden dengeli bir konut piyasasına sahiptir. Öğrenci nüfusunun da çok yoğun olduğu Ankara’da emlak piyasası hep hareketli oluyor. Ankara ev arama rehberi içinde üst gelirli kesime hitap eden kiralık konutların yanı sıra orta gelirliler için de çok seçenek vardır.

Öğrenciler açısından düşünürsek uygun kiralık pek çok ev seçeneği olan Ankara’nın bazı ilçeleri Gölbaşı, Sincan, Pursaklar, ve Keçiören semtlerinde daha fazla bulunuyor. Sincan’da Hacettepe ve Çankaya Üniversitelerinin kampüsleri bulunduğundan bu ilçeler de öğrencilere uygun kiralık evler bulmak mümkündür. Bu bölgeye üniversiteye ait yeni kampüsler de yapılacağı konuşuluyor.

Ankara’da Öğrenciler İçin Uygun Daireler Nerelerde?

Ankara öğrencisi bol olan bir ilimiz olduğu için öğrenciye uygun pek çok ev seçeneği de bulunuyor. Altı devlet üniversitesi, 13 de Vakıf üniversitesi bulunan şehrimiz de birkaç arkadaş beraber tutabileceği uygun evler bulabilirler. Yahut yalnız yaşamak isteyenler de kendilerine ve bütçelerine uyacak çok ev bulunuyor.

Ankara ev arama rehberi kapsamında Başkent üniversitesi, Çankaya üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve de Anka Teknoloji Üniversitesi Etimesgut ilçesinde olduğu için buradaki konut kiraları da yine öğrenciye uygun gelecek fiyatlardadır.

Yine Keçiören ilçesinde de birçok üniversitenin yerleşkesi bulunduğu için ve Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’de bu bölgede olduğundan çok alternatif ev bulabilirsiniz.

Ankara Gölbaşı’nda Ev Kiraları Nasıl?

Üniversite cenneti diyebileceğimiz Ankara’nın Gölbaşı ilçesi merkeze biraz uzak olsa da ulaşım yönünden sıkıntı olmayan bir ilçe konumundadır. Ankara ev arama rehberi detaylı olarak anlattığı üzere sadece Ankara Üniversitesinin 9 binasının bulunduğu ve Gazi Üniversitesinin ’de bazı fakültelerinin burada olması kiralık daireye çok ihtiyaç olmasını gerektiriyor.

Bu okullarda okumak için buraya gelen öğrencilere pek çok ev seçeneği sunuluyor. Bir göl etrafındaki bu şirin ilçede her bütçeye uygun kiralık ya da isteğe göre satılık daire bulmak mümkündür. Bir de Pursaklar ilçesi var Havalimanına birkaç kilometre uzaklıktaki bu şirin ilçeye de bakılabilir. Burada da isteyenler için uygun ev olanakları bulunuyor.