Ana Sayfa Birikim Yapmak Birikim Yaparak Ev Alabilir Miyiz?

Birikim Yaparak Ev Alabilir Miyiz?

Birikim yaparak ev almak aslında oldukça kolay olan bir yöntemdir lakin bu yöntemi kolaylaştıracak 3 ana başlık bulunmaktadır. Bu başlıklar sürekli araştırır halde olmanın sonucudur. Peki sürekli araştırma yapmak neden önemlidir? Örneğin almak istediğiniz bir evin fiyatı piyasada 300 bin lira lakin acil satılması gerekn ev 225 bin liraya satılıyor. Bu durumda bu evi almalı mıyım, diye soru soracak olursanız birikim miktarınıza göre bir amaç belirlenir. Eğer ki almak istediğiniz fiyatın yarısından fazlasını biriktirdiyseniz birikiminizi indirimli eve yansıtabilirsiniz. Lakin henüz birikiminiz yarı miktarı geçmediyse hızlı bir şekilde, yüksek oranda birikim yapmaya devam etmelisiniz.

Birikim Bitmeden Ev Alınır mı?

Birikim yapıyorsunuz lakin bu miktarı korumak istiyorsanız yatırım yapabilirsiniz. Yoksa alacağınız evin fiyatına ulaşmak için daha çok çalışmanız gerekecektir. Peki birikimi önce başka bir alana yönlendirmek daha sonra ev almak mantıklı mıdır, diyecek olursanız paranızın korunacağı ya da katlanacağı her alana birikim yapabilirsiniz. Önemli olan yatırımınızı hece giderecek risklerden kaçınmaktır. Birikim yaparak ev almak için birikiminizi birkaç farklı alana da bölebilirsiniz. Örneğin bir miktarıyla dükkan alabilir geri kalanıyla araba alabilirsiniz. Daha sonra iki malı da satarak ev parası çıkarabilirsiniz.

Birikim Yaparken Borçlanılır Mı?

Birikim yaparken borçlanmak biraz absurb kaçmaktadır çünkü elinizin altında para var lakin siz bu parayı başka amaçla kullanmak istiyorsunuz. Bu nedenle başka bir borç alarak işinizi hallediyorsanız mutlaka o borcu ödeyeceğiniz zaman da birikiminizin içinden para almanız gerekecektir. Bu yüzden birikim yaparken borçlanmayınız. Borcunuz var ise önce borcunuzu bitiriniz daha sonra birikiminizi yapınız.

Birikim Yaparken Arkadaş İlişkileri Neden Tehlikeli?

Birikim yaparken arkadaş ilişkilerinin tehlikeli yanı ev fiyatlarını sürekli araştırdığınızdan haberlerinin olmasıdır. Çünkü arkadaşlarınız sizin birikiminizi öğrendiğiniz anda borç istemekten tutun da sizi yanlış yönlendirecek tüm tercihleri önünüze koyabilirler. Eğer ki bir birikiminiz var ve birikim yapmaya devam ediyorsanız bu durumu siz harici kimsenin bilmemesi gerekir. Aynı durum akraba ilişkilerinde de geçerlidir. Güvenli birikim yaparak ev sahibi olmak istiyorsanız uyarıları dikkate alınız.