Ana Sayfa Ev Kredisi Emeklilik Döneminde Kredi Kullanmadan Ev Sahibi Olmanın 3 Yolu

Emeklilik Döneminde Kredi Kullanmadan Ev Sahibi Olmanın 3 Yolu

banka-kredisiz-konut-projeleri-2020

Uzun yıllar çalıştınız, çok yoruldunuz ve bir evi hak ettiniz. Ev almak emekliler için hayal değil. Tüm yaşamınız boyunca kira ödediniz ve kiradan kurtulmak sizin de hakkınız. Çalışma sürecinde alamadığınız evi emekli maaşınızla ya da emeklilik döneminizde size sunulan fırsatlarla almanız mümkün.

Birikimlerinizi Yastık Altından Çıkarın

Emekliler her ne kadar bir taşınmaz mal sahibi olmamış olsalar da muhakkak kötü günler için saklanan bir meblağ vardır. Bu nedenle bu kötü gün parasını artık en hayırlı iş için kullanma zamanınız geldi. Biriktirdiğiniz altınlarınızı ev almak için ya da peşinat vermek için kullanmanız mümkün.
Birikimler;
Altın
Para
Ziynet eşyası
Değerli evrak ya da hisse senedi
BES emeklilik birikimleri
Emeklilik İkramiyesi
Emeklilik maaşından tasarruflarınız

Emeklilik döneminiz rahat ve kira ödemeden geçmesi sizlerin artık derin bir nefes almasını sağlayacak. Yastık altı olarak tabir edilen harcamaya kıyamadığınız parayı kullanmanın zamanı geldi. Üstelik harcamadan size ev olarak dönecek bir harcama. Sizlerin hayal ettiği bir evde yaşaması, birikim neticesinde bunu başarmış olmanız tam bir başarı hikayesi olacak.

Emeklilik İkramiyesi ve Ek Ödemelerden Yararlanın

Emekli maaşlarının yetersiz olması neticesinde uygulanan zamlar, ikramiye ve diğer ödemeler sizlere birikim yapmanız için ek fırsatlar sunuyor. Bu şekilde alacağınız parayı birikimlerinizle birleştirerek daha fazla peşinat verebilir, hatta kendinize uygun bir evi peşin alabilirsiniz. Bu yöntemle ev, faizsiz araba ve senetle araba almanız dahi mümkün olacak.

Birikim Firmaları Avantajlarından Yararlanın

Ufak birikimlerinizin büyümesi adına bazı firmalar mevcut. Her ay dilediğiniz kadar rakamı sisteme yatırdığınızda ev almanız mümkün hale geliyor. Bu şekilde yapacağınız ev alım hayali ise gerçeğe dönüşecek. Emekli ikramiyeniz, maaşınızdan yaptığınız tasarruflarla kısa sürede ev sahibi olmanız artık hayal değil.

Bunca zaman yorulmanızın, emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Emeklilik kelime olarak emek veren kişileri temsil eder. Bu anlamda birikimleriniz, tasarruf ve yatırımlarınız heba olmayacak, çöpe gitmeyecek. Emekli maaşınızı ise kira vermeyeceğiniz için keyifle harcayabileceksiniz. İhtiyaçlarınıza kullanacağınız emekli maaşınız artık kiraya gitmeyecek.