Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Ev Almak İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

Ev Almak İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

faizsiz-taksitle-ev-sahibi-olmak-istiyorum

Ev almak isteyen ancak bu durumun zorluğundan yakınan kişiler için bu yazımızda derlediğimiz ev almayı kolaylaştıracak ve tavsiye edebileceğimiz 5 farklı senaryoyu sizlerle beraber inceledik.

Birikimleri ve Yatırımları Değerlendirmek

Ev almak isteyen vatandaşların, bu isteklerini gerçekleştirme durumunda vazgeçmesi gereken birçok mal varlığı olabilir. Ev almaya karar veren kişilerin durumuna göre değişen türde arsa, araba, altın, gümüş, bilezik, yazlık gibi değerli mal varlıklarını satarak ev alma yöntemine başvurulabilmektedir. Bu sayede borçlanmadan ve faiz derdi olmadan, kendi paranızla ev alabileceğiniz gibi, kira derdi olmadığından geliriniz size kalacaktır.

Ev Kredilerinden Yararlanmak

Birçok bankanın ev almak isteyen vatandaşlara sunduğu faizi düşük ve uzun vadeli ev kredisi sistemi, kolaylıkla başvuru yaparak alınabiliyor. 50.000 TL’den 300.000 TL bütçeye kadar kişinin kredi notuna göre değişen miktarlarda ev kredisi alabilen kişiler, bu sayede ev sahibi olarak ödemeyi kredi aldığı bankaya yapıyor. Bu sayede kredisiz ev satın alırken kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor.

Tamamlanmamış Daire Almak

Belli süreler içerisinde bazı büyük emlak şirketleri, yeni yaptığı binaları tamamlamadan önce satışa sunarlar. Henüz bitmeyen bina içerisinden daire satın almak, henüz tamamlanmamış olduğu için oldukça ucuz fiyatlara denk gelmektedir. %40’a kadar çıkan indirimli fiyatlar sayesinde oldukça uygun fiyata ev alabilirsiniz.

Emlak Açık Arttırmalarına Katılmak

Emlak firmalarının belirli sürelerde tekrarladığı açık arttırmada daire, bina ve site satışı; düzenli olarak tekrarlanmaktadır. Bu açık arttırmalara her vatandaşın katılabildiği gibi, oldukça uygun fiyatlara ev bulabilme şansı doğarken, daire fiyatının %50’si oranında başlatılan açık arttırma, orada bulunan kişilerin arttırması üzerine yükselmeye başlıyor. En yüksek fiyatı veren kişi evin sahibi oluyor.

Ev Sahiplendirme Kuruluşlarına Başvurmak

Birçok kişinin başvurduğu ve ev alma yöntemleri arasında belki de en mantıklı olanı ev kuruluşlarına başvurarak ev sahiplenmek, son yıllarda ülkemizde oldukça tercih edilen yöntemler arasında oldu. Birikimevim gibi birçok firmaya başvurarak kira öder gibi sahibi olduğunuz evin taksitini ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.