Ana Sayfa Faizsiz Ev Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Ev sahibi olmak isteyenler, birikimlerini kullanarak ve eksik kalan nakitlerini, bankalardan kredi çekerek ev satın almak istemektedir. En uygun ev kredisi veren bankaları araştıranlar, bankanın istediği şartları yerine getirdikten sonra kredi başvurusunda bulunabiliyorlar. Ülkemizde, ev kredisi veren bankalar arasında tüm finans kurumları bulunmaktadır. Birçok kişi faizli kredi kullanmak istemediği için emlak konut projelerinden faydalanmak istemektedir.

Ev Satın Almak

Satılık ev ilanlarını inceleyenler, bütçelerine göre seçim yapmaya çalışırlar. Ülkemizde, ev satın almak isteyenler, kısa sürede yeteri oranda birikim yapamadıkları için banka kredilerine ihtiyaç duymaktadır. Ev satın almak için bankalara kredi başvurusunda bulunanlardan şunlar istenmektedir.
Satın alınacak evin değerinin %25 oranında birikimin olması,
Kredi için kredi notunun yeterli olması,
Satın alınmak istenilen evin tapusu,
Gelir beyanı,
Her bankanın kredi başvurularında istemiş oldukları belgeler farklı olabilmektedir. Ülkemizde, kamu ve özel bankalar, farklı faiz oranlarında kredi seçenekleri sunuyorlar.

Faizsiz Ev Satın Almak

Ülkemizde, Birikimevim ev satın almak isteyenlere, faizsiz seçenekler sunarak, birikim yapmalarını ve istedikleri eve sahip olmalarını sağlıyor. Ev kredileri veren bankaların faizli kredi vermesi ve faiz oranlarını yüksek olması, birçok kişisin ev sahibi olma hayalini ertelemesine neden olmaktadır. Birikimevim faizsiz sistemi ile sisteme katılanları, kısa sürede ev sahibi yapıyor. Kişilerin, kira öder gibi kredi borcunu ödemesini sağlayarak, kendi evlerinde oturmalarını sağlıyor.

Banka Kredileri

Kamu ve özel bankalar, ev kredi seçeneklerini oluştururken, satın alınacak olan evin değerine ve çekilecek olan kredi miktarına göre farklı alternatifler oluşturuyorlar. Bankaların vermiş olduğu ev kredi türlerine uygulanan faiz oranları, yıllık ya da yılın belirli dönemlerinde sürekli güncellenmektedir. Ev kredisi alabilmek için öncelikle bankanın öne sürdüğü şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Ev Alma Sistemleri

Bankaların vermiş olduğu faizli kredileri kullanmak istemeyenler, Birikimevim tarafından sunulan, sabit sistem, erken teslimatlı sistem, serbest sistem seçeneklerinden birisini seçerek, faizsiz ev sahibi olabiliyorlar. Sisteme katılım yapıldıktan sonra noter huzurunda çekiliş yöntemi ile kişinin ne zaman evine alabileceği belirleniyor. Kişi seçtiği sisteme göre ödeme planını belirliyor ve ev sahibi olabiliyor.