Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Faizsiz Ev Almak Zor Mu?

Faizsiz Ev Almak Zor Mu?

Faiz birçok finansman kuruluşunun kredi olarak verdiği ve vade sonunda bu ödeme için aldığı anapara üstüne eklenen ek ödeme olarak anlaşılır. Ev almak veya araç sahibi olmak için de bankaların verdiği kredilerden alan sayısız tüketici vardır. Tüketiciler ev konut kredisi alırken büyük oranda ev sahibi olmak ve bir an önce kira ödemekten kurtulmak için hareket eder. Bu hareket ise uzun vadede alınan faizin daha azmış gibi yorumlanmasına neden olabilir.
Aylık olarak ilan edilen faiz oranları belli bir vade ile çarpıldığında anapara üzerine eklenen rakam elde edilir. Konut kredileri ise en uzun süreli kredi sınıfında olmasından dolayı vade uzadıkça ödemeler ve faiz de artar. Bunun için bankadan düşük faizle veya avantajlı kredi almak gibi bir olasılık söz konusu olmaz.

Faizsiz Sistem Var Mıdır?

Bankadan kredi alınmasının dezavantajlı bir süreç olduğunu söyleyenlere sorulan soru başka hangi yolla ev sahibi olunacağıdır.
Birikimevim bu konuda uzun zamandır hizmet veren ve faiz ödemeleri asla talep etmeyen kuruluş olarak cevap olacaktır:
Faiz ödemezsiniz,
Söz verilen zaman diliminde ödemenizi alırsınız,
Kiracı iseniz göz ardı edilmeden ödemeler belirlenir,
Dosya masrafı, yasal işlem bedeli veya sigorta adı altında ödemeler alınmaz.
Bu yola gerçekten faiz ödemeden ve istediğiniz evi seçmenize engel olan bir durum olmadan ev sahibi olma imkanınız olur.

Taksit Ödeyerek Ev Almak

Söylendiği zaman bile aklınıza hayalmiş gibi gelen ama sayısız insanın ev almasına neden olan taksitle ev alma sistemi büyük oranda kolaylık sağlar. Taksitler bütçenize göre belirlenir ve buna göre de kolaylıkla ödenir.

Faiz Olmadan Kredi Verenler

Bazı kurumlar ise faiz almadığını ve faizsiz ev kredisi verdiğini dile getirir. Finansman kuruluşlarının var oluş amacına ters olan bu durum için akla yatkın demek yanlış olur. Faiz almadan bankacılık yapan bir banka asla olmayacaktır.

Ödemelerin Aksaması ve Sözleşme

Ekonomik açıdan herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınması halinde taksitleri dondurma ve istediğiniz zaman yeniden başlatma imkanı sunar.