Ana Sayfa Faizsiz Ev Faizsiz Ev Sistemlerinin Yararı

Faizsiz Ev Sistemlerinin Yararı

Faizsiz ev alma sistemleri ev sahibi olmayı düşünen dar ve orta gelir gruplarının ilgisini çekiyor. Bu gruplar, en uygun taksitli ev alma yöntemleri için bankalar mı yoksa faizsiz ev alma sistemleri mi daha uygun koşullar sağlıyor diye araştıma yapmakta. Taksitli ev alma yöntemleri olarak ev alma tercihi konut kredisi ile faizsiz ev sistemlerinin karşılaştırılması ev sahibi olma adına gerekenler bilinmelidir.

Banka Konut Kredileri ve Faizsiz Ev Alma Sistemleri Arasında Benzerlikler

– Her iki tercitede belirli vade sonrasında ev sahibi olunur.

– Her iki tercihtede bazı senetlerin hazırlanması için gerekli evrakların toplanması gereklidir.

– Her iki tercihtede konut alım durumunda kampanyaların projelerin takip edilmesi gereklidir.

Banka Konut Kredileri ve Faizsiz Ev Alma Sistemleri Arasında Farklılıklar

Banka konut alma kredilerinde kredinin faiz oranlarından dolayı getireceği maliyetler vardır. Kişilerin kout kredisi öderken zorlanmları halinde faiz oranıyla birlikte ödeme planında da artış olacaktır.

Böyle bir durumda konut kredisi maddi açıdan büyük problemlerle karşılaşır. Bu durumların yaşanma ihtimali nedeniyle, faizsiz ev alma sistemlerine başvurmak daha uygundur. Ayrıca konut kredisi hesaplama gibi işlemlerle vakşt kaybetmek söz konusuyken faizsiz ev sistemlerinden böyle uğraşlar yoktur. Ayrıca faizsiz ev alma sistemlerinde bütçe sıkıntısı yaşanması halinde ödeme planını dondurma seçeneği bulunmaktadır. Ne yazık ki bankaların konut alma kredilerinde dondurma seçeneği bulunmamaktadır.

Kredisiz ve Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Konut kredisi kullanmadan faiz oranlarıyla uğraşmadan ev alma yöntemlerine başvurulur. Bu yöntemler için çeşitli emlak şirketleri ve faizsiz finansman sağlayan bankalarla irtibat kurulabilir. Sistemelere göre taksitli, ipotekli, senetli gibi seçeneklere başvurarak ev sahibi olunabiliyor. Sistem kayıtlarında ev değerinin belirlendiği ücret tutarı ödenene kadar faiz işlemeden ev alma yöntemleri bulunur. Bunun için inşaat sektöründe bulunan emlakçılardan danışma almak hangi yöntemin gelir koşullarına uygunluk sağlayacağı hususunda fikirler alınır. Piyasa durumunun değerlendirilmesi gelir kaybının önlenmesini sağlar. Faizsiz ev sistemlerinde hizmet veren bütün firmaların koşullarının karşılaştırılmasınada dikkat edilmelidir. Kimi zamanlarda bankalarda bulunan projelerin daha kazançlı olduğu da gözlemlenmektedir.