Ana Sayfa Ev Kredisi Faizsiz Kredisiz Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde

Faizsiz Kredisiz Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde

Faiz Olmadan ev sahibi olma imkanı olduğunu söylediğiniz kişiler bu şartlar altında birkaç tane ev alabileceğini bile söyleyecektir. Çünkü ev sahibi olmanın yanında faiz ödemek, bankanın şartlarını yerine getirmek, onay almak ve diğer işlemler için sabırla davranmak gerekir. Bunların sonunda ev sahibi olmanız hem maliyetli hem de çok yorucu bir tecrübe haline gelecektir.
Yeterli bilgi sahibi olmanız halinde faiz ödemek zorunda kalmadan ev sahibi olabileceğinizi fark edersiniz. Ev sahibi olmak için uzun zamandır bekleyenlerin içinde olduğu yanılgıya düşmemelisiniz. Erkenden taksitlerinizi ödemeye başlamalı ve uygun maliyetle aldığınız evin fiyatının arttığını keyifle izlemelisiniz.

Kredi Almadan Nasıl Ev Alınır?

Eviniz için konut kredisi çekmek zorunlu olan yol değildir. Tüketicilerin bu yolu benimsemesi tamamen ev sahibi olmayı yatırım olarak görmemelerinden kaynaklanır. Aslında hem zorunlu olduğunuz bir ihtiyaçtan kurtulmak hem de yatırım karı elde etmek olarak bakılmalıdır.
Kredi almak için:
Düzenli gelir beyan edilmesi,
Sicilinizin temiz olması,
Ödemelerinizde düzensizlik yaşanmaması,
Kredi notunuzun yüksekliği kurallarına bakılır.
Bunların yerine gelmesi de onay alacağınız şeklinde düşünülmemelidir.

Birikimevim Kredi Mi Veriyor?

Birikimevim kredi veren bir finansman kurumu değildir. Amacı ev kredisi çekmeden insanların faizsiz ev almasına olanak tanımaktır. Bu yolla kredi adı altında fazla maliyet yüklenmek zorunda kalan, kira öderken zorlanan ve birikim yapmasına karşılık ev hayalinden hızla uzaklaşan insanların ev alması amaçlanır. Sözleşmeye dayalı ve sayısız insanın evine kavuşmasını sağlayan bir yoldur.

Konut Kredisinden Farkı Nedir?

Ev için en uygun konut kredisi çekilse bile geri ödeme oranlarına ve hesaplarına bakıldığında miktarın oldukça fazla olduğu görülür. Birikimevim sisteme giriş için ödeme alınır. Kiracı olduğunuzda ödeme bir miktar düşürülerek yardım edilir. Taksitler ödeme planlarınıza göre belirlenir. Kredi almakla kıyaslanmayacak kadar avantajlıdır.

Ek Masraf Durumu Nedir?

Ek olarak herhangi bir ödeme veya kesinti yaşanmaz. Ödemelerin tamamı sözleşmeye bağlı ve yasal dayanaklar ile yapılır. Dosya, sigorta, ek bankacılık hizmetine benzer zorunlu işlem ve hizmetler de söz konusu olmaz.