Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Birikimevim, faiz olmadan gayrimenkul sahibi olmak isteyen müşterilere imkân sağlayan finansal şirkete, firmaya denir. Ferdi kaza sigortası beklenmedik bir durum ile yaşanılan sakatlık ya da hayat tehlikesi durumunda veya ölüm gibi bir durum ile karşı karşıya kalındığında meydana gelen borcun ailedeki bireylerin en az miktarda ödenmesini sağlar. Güvence altına alınması için de ferdi kaza sigortası yapılır. Ferdi kaza sigortası kaza sonrasında ölümün ve bütün maddi giderin hastane borçlarının sigorta altına alınması durumudur. Kazalar ve ölüm haricinde sel, deprem gibi yer kayması durumlarında da sigorta altına alır. Ferdi kaza sigortasına başvuru yapabilmek için 18-60 yaşları arasında olmak yeterlidir.

Kredisiz Ev Alımında Merak Edilenler

Kredisiz ev, peşin ev sahibi olmak ya da belirli firmalar ile anlaşılan kredisiz ama taksitli anlaşmaya denir.  Ferdi kaza sigortası ise 64 yaşına kadar gelen bireylerin ani ölüm, kaza, doğal afetler gibi durumlarda ailesini ve kendini güvence altına almak için yapılmalıdır. Bu sigorta yapılmadığı takdirde büyük miktarda ücretler ödenmesi durumunda kalınabilir. Sakat kalma durumunda da kendinizi sigorta altına almış olacaksınız. Vefat durumunda, tam ya da bir kısım maluliyet olayında, tedavi masrafları, günlük hastanede görülen tedavilere yapılan sigorta ferdi kaza sigortasıdır.

Ferdi Kaza Sigortasını Hayat Sigortasından Ayıran Özellik Nedir?

Ev kredisi,  istenilen evi almak için bankaların verdiği krediye denilir. Ferdi kaza sigortasını hayat sigortasından ayıran özellik, ferdi kaza da bir sebep kaza sebebi bildirmek zorunludur. Fakat hayat sigortasında böyle bir duruma gerek yoktur. Ferdi kaza sigortası yapılırken kaza sonucu olabilecek problemler sonrasını kurtarmak için yapılır. Hayat sigortası genel olarak her şeyi içine alır.

Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Kaza sonrası vefat halinde maddi olarak ailenin güvence altına alınması durumu için oldukça avantajlıdır. Mağduriyet sigorta tarafından karşılanır. Ferdi kaza sigortası tıbbı nakil işlerinizi görür. Hastane çıkışında konaklama otel masraflarını karşılar. Ev ortamınıza dönüş masraflarını giderir. Ülke ya da şehir değişikliği masraflarını karşılar. Sigortalı kişinin yakınlarının sağlık ve kaza sonucu sigortasını giderir. Ev kredisi ya da ferdi kaza sigortası gibi konular günümüzde kişilerin merak ettikleri arasında yer alıyor.