Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Hisseli Tapuya Kredi Çıkar mı?

Hisseli Tapuya Kredi Çıkar mı?

Hisseli tapuyla bankalardan kredi çekmek ve bu kredi ile ev sahibi olmak, hiç şüphesiz pek çok vatandaşın en büyük hayalidir. Buna bağlı olarak da internet ortamında devamlı karşımıza çıkan hisseli tapuya kredi çıkar mı? Sorusu, cevabını arıyor diyebiliriz. Bu noktada hisseli tapuya elbette kredi çıkabilir. Böylece yatırım yapmak noktasında önemli bir kazanım da elde edilebilir!

Hisseli tapu ile bankalardan kredi alma kapsamında iki yöntem bulunuyor. Birinci yöntem, hisseli tapu ile ihtiyaç kredisinden yararlanmak. Diğer yöntem de konut kredisini kullanarak, hisseli tapulu bir arsa veya konut alabilirsiniz. Bankalar finans konusunda her türlü desteği sağlasa da her bankanın kriteri farklıdır. Bazı özel bankalar faizsiz ev kapsamında, kefil şarta ararken, bazıları da taksitle ev paketlerinde bütçe ve sigorta şarttır aramaktadır.

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar

Elbette, sıfır veya ikinci el konut sahibi olmayı hepimiz isteriz. Bunun için de çeşitli yollara başvururuz. Bu kapsamda bazı vatandaşlar da Birikimevim kapsamında hisseli tapusu ile ev alma seçeneğini düşünmektedir. Elbette ki ev finansına yönelik banka kredilerini düşünmek bütçenizin durumuna göre mantıklı gelebilir. Ancak yatırım yapmak konusunu da düşünebilirsiniz. Çünkü bilhassa yatırım yaparak ev sahibi olmak daha sağlıklı ve daha akıllı bir fikirdir. Fakat aylık bütçeniz çok fazla miktar da değilse, birikim yaparak ev sahibi olmak biraz uzun zaman alabilir. Söz konusu, hisseli tapu ile kredi veren bankalar; Ziraat ve Vakıfbank olarak bilinmektedir.

Hisseli Tapuya Kredi Nasıl Alınır?

Hisseli tapu kapsamında genel olarak bankalar, aynı politika üzerinden ilerlemektedir. Dolayısıyla, hisseli tapuya kredi veren bir banka kurumunun belirlediği şartlar, diğer kurumları ile hemen hemen aynı düzeydedir. Söz konusu hisseli tapu ile kredi almak için de bu kapsamda kredi veren bankalarla iletişime geçerek, daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bundan ayrı olarak, kredisiz ev sahibi olmayı da düşünüyorsanız, bankanız ile görüşme sağlayabilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında ev almak isteyenler açısından her zaman farklı fırsatların varlığından söz edebiliriz! Böylece pratik bir şekilde ev sahibi olmak da mümkün hale gelir!