Ana Sayfa Taksitle Ev Kira Öder Gibi Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olmak

Kira Öder Gibi Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olmak

kira-oder-gibi-aylik-taksitlerle-ev-sahibi-olmak

Son dönemler de kiraların artmasıyla birlikte birçok insan ev sahibi olmak için bankalardan kredi talep eder. Ev sahibi olmak için biraz belli bir miktar peşinata ihtiyacınız var. Peşinat olmadan bankalardan kredi çekmek mümkün değil.

Çünkü bankalar da almak istediğiniz ev için sizlere belirlenen miktar da kredi imkanı sunar. Bankadan kredi çekmek için gelirinizin yüksek olması önemlidir. Eğer geliriniz düşükse ve çekmek istediğiniz tutar da yüksek ise banka sizden kefil bile talep edebilir. Bu gibi durumlar da krediniz çıktığı zaman aylık kendi gelirinize göre taksitlerinizi belirlemek yeterli olacaktır.

Kredi İşlemleri

Birçok insan faizsiz ev fırsatlarından yararlanmak ister. Ancak bankalardan sadece faizli olarak kredi alabilirsiniz. Bankaların faizsiz olarak kredi verme imkanı bulunmaz. Bankaların belirlemiş olduğu tutar da bankadan kredi almak için bazı evrakları da mutlaka hazırlamak gerekir.

Bu evraklar;

  • Kimlik
  • Maaş bordronuz
  • İkametgah belgesi
  • İstenildiği durum da kefil

Bu gibi evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması halinde kredi işlemleriniz de başvuruya alınmış olur.

Faizsiz Olarak Ev Nasıl Alınır?

Ev almak için senetle ev imkanından birçok vatandaş yararlanmak ister. Özellikle kredi notu kötü olanlar ne yazık ki bankadan kredi alamıyor. Bu gibi durumlarda da devreye senetle ev alma işlemi girer. Faizsiz olarak ev almak istediğiniz zaman firmalardan bu konuda yardım almak gerekir. Faizsiz olarak ve sadece çekilişle ev sahibi olmak mümkündür. Sadece katılım payı ekleyerek kısa süre içerisin de bu gibi firmalardan ev desteği alabilirsiniz.

Peşinata Gerek Var Mı?

Peşinatsız olarak ev alacağınız zaman firmalar bu konu da sizden herhangi bir peşinat istemez. Ancak bu gibi sistemlere katılacağınız zaman firma ilk giriş de sizden katılım payı alacaktır. Aylık olarak normal taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Ödeyememe durumunuz da sistemden çıkabilir ve bu zamana kadar ödemiş olduğunuz taksitlerin de ücretini alabilirsiniz. Sadece firma size katılım payının iadesini yapmaz. Ancak bankadan kredi almayacaksanız eğer bu gibi sistemleri tercih ederek rahatlıkla ev sahibi olabilirsiniz.