Ana Sayfa Ev Kredisi Kira Öder Gibi Ev Sahibi Ol

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Ol

Başkasının evine kira ödemek zorunda kalmak oldukça büyük bir yük ve mali olarak da sıkıntı anlamına gelir. Erken zamanlarda yatırım olarak ev almak ise daha çok kazanç anlamına gelir. Hem de nasıl olduğunu anlamadan ev sahibi olma imkanınız da olur. Kazançlarını bu şekilde değerlendiren insanlar kira ödemek yerine kendi ev taksitlerini ödemeye başlamış olur. Bankadan kredi almayı düşünmek bu noktada en kolay işlem olarak görülse de aslında tüketicinin yatırımını en çok zarara uğratan durumların başında gelir. Hem kira hem de taksit ödemek ise daha da zor bir karar olarak karşınıza çıkacaktır.

Faiz Ödemeden Ev Alınmaz Mı?

Ev konusunda faizsiz ev alma ile alakalı çok fazla başlık olmasına karşılık bankalar bunu yapmayan finans kurumlarının başında gelir. Çünkü kuruluş amaçlarına ters olacaktır. Bankaların belli zaman dilimlerinde ve vadeye bölerek verdikleri krediden elde edecekleri kazanç faiz olarak adlandırılabilir. Faiz ödemeden ev sahibi olmanın yolu ise Birikimevim sistemine katılmaktan geçer.

Banka Kredinin Uygun Olanı Düşünülmeli Midir?

Bir başka akıllara takılan konu ise en ucuz ev kredisi verdiğini söyleyen bankaların imkanlarıdır. Bu imkanların aslında yatırımınızı en aza indirgeyen seçenekler olduğunu anlamalısınız.
Çünkü:
Banka en uygun faiz oranında bile uzun vadede faiz alır,
Uzun vade olması ise geri ödemenin çok yüksek olmasına neden olur,
Uygun kredi dendiğinde bile yapılan hesaplama ortaya maliyet kalemlerini serecektir.
Bu nedenle bankanın imkan olarak gösterdiği aslında yine kendi çıkarlarına uygun hareket etme isteğidir. Faizleri düşükmüş gibi göstermek ve buna karşılık farklı maliyet kalemleri adı altında ödeme almak da bir başka yoldur.

Senet Yapılır Mı?

Birikimevim sistemine bağlı kalarak ödeme yapmak istemeniz durumunda faizsiz ev almış olursunuz. Faiz ödemesi olmadan almak ise en başından karlı bir yatırım yapacağınız anlamına gelir. Tüm işlemler ise sözleşme ile kayıt altına alınır.

Güvenilir Midir?

Sistem oldukça güvenilir bir şekilde işler. Sayısız insan senetle ev alır gibi konut sahibi olmaya başlamıştır.