Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Konut Kredisi Çekmeden De Ev Sahibi Olabilirsiniz

Konut Kredisi Çekmeden De Ev Sahibi Olabilirsiniz

faizsiz-taksitle-ev-sahibi-olmak-istiyorum

Konut kredisi ev almak isteyenlerin aklına gelen ilk seçenek olmasına karşılık temelde değerlendirildiğinde oldukça masraflıdır. Bunun yerine alternatif olarak kredisiz ev alma yollarına bakmanız daha az maliyet anlamına gelir.

Konut almak hem yatırım hem de kullanma açısından büyük bir karardır. Bu kararın alınması ve ödemeleri yapılması uzun süreli etkileri olacak bir işlem olduğundan dolayı iyice araştırılması ve buna göre karar verilmesi en doğrusu olacaktır.

Birikimevim sistemini inceleyerek bu konuda banka kredisinin en son seçenek bile olamayacağını kolaylıkla fark edebilirsiniz. Cebinizden çıkmayan her ödeme yeni yatırımlarınız için temel dayanak teşkil edecektir.

Faiz Ödemek Zorunlu Mudur?

Ev almak isterken iki ev alacak kadar para ödemek zorunda kalmak maliyetlerinizin katlanmasına neden olacaktır. Bunun için ev alma yöntemleri konusunda detaylı araştırma yapmak önerilir. Faiz ödemeyi ev almak için zorunluluk zanneden ve bu yanlışa dayanarak kredi çekmek zorunda kalan insanlar faiz ödemeden de ev satın alabileceklerini düşünmelidirler. Bunun için:
Birikimevim sistemini inceleyebilirsiniz,
Ödemeleri ve zamanını belirleme şansınız olur,
Ödeme konusunda sorun yaşadığınızda dondurabilirsiniz,
Düzenli ve zamanında yapılan ödemeler ev almanızı erkene çeker,
Faiz gibi bir durum yoktur,
Daha uygun maliyetle ev sahibi olabilirsiniz,
Evinizi kısa süre içinde teslim alırsınız.

Bu gibi nedenlerden dolayı mutlaka sistem içeriğine bakılmalıdır. Bu sayede fazlasıyla insanın ev sahibi olduğu bilinen bir gerçektir.

Peşinat Ödemesi Var Mıdır?

En yakında bulunan birikimevim şubesine ulaşarak hemen bilgi almaya başlayabilirsiniz. Bu sayede peşinat sorunu yaşamayacağınızı da fark edebilirsiniz. Peşinat ödemek zorunda olmadan taksitlerinizi ödemeniz mümkün olur. Taksitler ile peşinat arasında zorunluluk olmamasına karşılık bir ilişki vardır. Peşinat olursa daha az taksit ödenir.

Maliyetleriniz Düşer

Bu şekilde ev sahibi olmaya karar verdiğinizde cebinizden daha az maliyet çıkar. Tapunuzun üzerine eklenen şerhi kaldırmak bile gereksiz bir maliyet olacaktır. Ödenen faiz ise en büyük maliyettir.

Nasıl Kayıt Olunur?

Sisteme kayıt olmak için en yakın şubeye giderek işlemleri yapabilirsiniz. Sözleşmenizle birlikte hemen katılımınız sağlanacaktır.