Ana Sayfa Birikim Yapmak Konut Yatırımı Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Konut Yatırımı Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

kredi-cekmeden-nasil-ev-alirim

Konut almak en temel ihtiyaç olan barınmanın bir sorun olmasını ortadan kaldırırken temelde yatırım olarak da oldukça fayda sağlayan bir karardır. Konut yatırımı yaparken dikkatli olunması yatırımın kendini geri ödeme süresini düşürürken aynı zamanda ileriye dönük kazancınızın da artmasına neden olur.

Yatırımcıların fizibilite ve tahminle alakalı verileri iyi analiz etmesi ve buna uygun yatırımlar yapması ev almanın daha da kazançlı yolu olarak özetlenebilir. Birikim yaparak ev almaya çalışan birçok kişi olmasına karşılık temelde atladıkları paranın zaman değeri kavramı bu konuda esneklik yaşanmasına neden olabilir. Bundan dolayı dikkatli bir yatırımcı olmak her zaman önemlidir.

Faiz Ödemesi Olmaması

Ev alırken ilk akla gelen yöntem her zaman banka veya finansman kredisi olmasına karşılık temelde faiz ile karşı karşıya kalmak oldukça fazla maliyet yükleyecektir. Bundan dolayı Birikimevim üzerinden bilgi edinerek faiz ödemeden ev sahibi olmak adına çabalamalısınız. Bu durum yatırımınızın daha da katlanmasına neden olacaktır.

Bu sayede:
Faiz ödemesi yapmazsınız,
Ödemeleriniz fazla olmaz ve zorlamaz,
Yatırımdan daha çok kazanç elde edersiniz,
Kira öder gibi ev sahibi olursunuz,
Ödemeleriniz erken biteceğinden dolayı yatırımlarınızın katlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu nedenlerden dolayı faizsiz ev seçeneği konut yatırımlarında en önemli olan etmenlerden bir tanesi olarak dikkat çeker. Cebinizde kalan ve faiz olarak çıkmayan tüm yatırımlar yarar sağlar.

Evin Konumu

Bir başka dikkat edilmesi gereken durum faizsiz ev alma konusu kadar önemli olan yatırımın durumudur. Emlak değeri, evin yapısı, yakınında bulunan merkezi yerler gibi durumlara mutlaka dikkat edilmelidir. Sayılan etmenler değerlenmesine etki eden önemli verilerdir.

Yatırımın Geleceği

Ev alırken yatırımınızla alakalı olarak gelecekteki değerleme durumuna da bakmalısınız. Toplu konutlaşma alanına girip girmediği veya ileride yapılması beklenen bir proje olup olmaması değerlendirme yapmak açısından gereklidir. Bunların tamamı evinizin daha da değerlenmesine olanak tanır.
Resmi Konumlandırma
Satın almayı düşündüğünüz evin belediye ruhsatlandırması, iskan veya binanın tapu durumu gibi resmi detayları da maliyet olacağından dikkatli olunması gereken detaylar arasında yer alır.