Ana Sayfa Ev Kredisi Kredi Çekmeden Nasıl Ev Alırım?

Kredi Çekmeden Nasıl Ev Alırım?

kredi-cekmeden-nasil-ev-alirim

Ev sahibi olmak birçok kişinin hayali olsa da günümüz koşullarında kolay olmadığı da bir gerçektir. Geliri çok yüksek olmayanları banka kredileri için ödenen faiz oranları bir hayli yormaktadır. Faizsiz bir şekilde, yorulmadan ev sahibi olmak isteyenlerin kafasındaki soru kredisiz ev alabilmenin mümkün olup olmadığıdır. Kredi çekmeden ev sahibi olabilmenin çeşitli yolları vardır.

Kooperatif Projeleri

Ev sahibi olmak isteyenlerin en büyük isteği düşük peşinatla kira öder gibi ev sahibi olabilmektir. Buna imkan sağlayan çeşitli alternatifler bulunsa da en yaygın olanı Toki projesidir. Bu projenin genel anlamda amacı dar gelirli insanların ev sahibi olabilmesinin sağlanmasıdır. Hisse kooperatifi yoluyla ev sahibi olmak da diğer bir alternatiftir. Bu sistemde ödemenin yapıldığı tutar kadar evin inşaatı ilerler. Bunun için inşaatın bitmesi konusunda net bir tarih verilememektedir.

Faizsiz Ev Almanızı Sağlayan Firmalar

Piyasaya bakıldığında kişilerin gelir durumuna ve ödeyebileceği peşinata göre vade farksız ve faizsiz ev sahibi olma imkanı sağlayan başlıca firmalar vardır. Konut, arsa, araç gibi alımlarda destek sunan bu firmaların bankadan ayrılan tarafı müşterilerine yasal bir güvence sunmamalarıdır.

Faizsiz Ev Almanızı Sağlayan Firmaların Avantajları

Kredi çekmeden, senetle ev sahibi olmanızı sağlayan bu sistemin birçok avantajı vardır;

  • Düşük peşinatla veya peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz
  • Krediye uygun olmayan arsa veya gayrimenkullere sahip olabilirsiniz
  • Sahip olunan arsa, araba gibi gayrimenkuller peşinat olarak sayılabilir
  • Yakın zamanda yasal takip yaşamış olmanız sisteme girmenize engel değildir
  • İlerleyen zamanlarda ek masraflarla karşılaşmazsınız