Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Kredisiz Ev Alma İmkanı

Kredisiz Ev Alma İmkanı

kredisiz-ev-alma-imkani

İnsanlar, kiracı olmaktan kurtulmak için ev satın alma yöntemlerini ararlar. En iyi yöntemlerden birisi kredisiz ev alma seçeneklerini oluşturabilmektir. Birçok insan bankaların vermiş olduğu faizli kredilerden uzak durmaya ve hiç kredi kullanmadan ev satın almaya çalışmaktadır. Kredi faizlerinin yüksek olması ve çekilen kredinin yarısından fazlası oranında faiz ödenmesi, birikim yaparak ve kredi kullanmadan ev almaya yönlendirmektedir.

Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Ev satın alabilmek için ev değeri kadar birikim yapmak çok zordur. Senetle araba satışı yapan bazı kuruluşlar, banka kredisine gerek duymadan, belirli süre birikim yapmanıza ve kredisiz bir şekilde ev satın almanıza yardımcı oluyorlar.

Ev satın alma işlemlerine sunulan sistemler şunlardır;

  • Peşinatsız,
  • Kredisiz,
  • Faiz ödemeden,
  • Kolay ve ekonomik şartlarla ev sahibi olma,
  • Bu yöntemler ile banka kredisi kullanmadan ve faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

Banka Kredisi Kullanmadan Ev Satın Almak

Bazı gayrimenkul yatırım şirketleri, müşterileri adına hesap oluşturuyor ve müşterileri, her ay düzenli olarak taksit ödemesi yapıyor. Yaptıkları ödemeler, kendileri için bir birikim oluyor. Belirli bir süre birikim yapıldıktan sonra, satın alınmak istenilen ev seçiliyor. Birikim üzerine bu kuruluşlar kredi kullanmadan kendileri ekleme yapıyor. Ev satın alanlar, kurumun verdiği desteği yine kredi kullanmadan aylık taksitler halinde ödüyorlar.

Kredisiz Ev Alma Yöntemleri

Gayrimenkul yatırım firmaları, kredisiz ev alma yöntemleri ile çok sayıda kişinin kısa sürede ev sahibi olmasını sağlıyor.

Uygulanan yöntemler şunlardır;

  • Sıra tespitli tasarruf yöntemi,
  • Serbest planlı tasarruf yöntemi,
  • Konuta değer endeksli yöntemi,
  • Bu yöntemlerin hiç birisinde bankalardan kredi çekme işlemi yoktur.

Kişilerin aylık gelirlerine göre birikimlerin yapılmasını sağlamaktadır.

Ev Alma Şartları

Kredi kullanmadan ev sahibi olmanın şartları belirlenmelidir. Kredi kullanmadan ev sahibi olmanın en iyi şartları el birliği sistemi ile birikimler yapmak ve birisinin ev sahibi olmasını sağlamaktır. Faizsiz bir şekilde ailelerin katkısıyla her ay bir aile için birikimler yapmak ev sahibi olmayı kolaylaştırmaktadır. Kredisiz ve faizsiz ev sahibi olmak isteyenler daha çok helal yollarla ev sahibi olmanın huzurunu yaşayacaktır.