Ana Sayfa Faizsiz Ev Kredisiz Ev Alma Yöntemi

Kredisiz Ev Alma Yöntemi

Ev almakla alakalı bir konu olduğunda insanların akıllarına ilk olarak kredi çekmek gelir. Kredisiz ev alma ile ilgili bir olasılık düşünmezler. Bankaya kredi ödemesi yapmak evinizin iki katına mal olması anlamına gelir. Bu sorunla karşı karşıya gelmemek, kira öder gibi ödeme yapmak, taksitlere bağlı kalmak ve ev almak daha iyi bir seçenek olacaktır. Evin hayatınızdaki en büyük yatırımlardan bir tanesi olabileceğini bilerek adım atmak da önemli bir detaydır. Çünkü birçok insan hayatının büyük kısmında ev borcu ödemek zorunda kalır. Sisteme katılmak ise daha kolay ev almak ile eş değerdir.

Kredi Almak Zorunda Olmak

Tüketici ev kararı verirken en çok banka faizlerin nasıl ödeyeceğini düşünür. Birikimevim aracılığı ile yapılan yatırımlarda bankanın kapısına gitmek ve şartları yerine getirmek zorunda kalmazsınız. Bankaların şartları uzun ve yorucu olmasına karşılık aynı zamanda kesin de değildir. Bundan dolayı kredi almadan sisteme katılarak ödemeler bulunmak daha iyisidir.

Ev Sahibi Olmanın En İyi Yolu

Birikimlerin zamana karşı her geçen gün daha da erimesi ve fiyatların artması mal sahibi olmayı zorlaştırır. Birikim yapmak ev sahibi olurken peşinat vermenize de ön ayak olur. Bu yolla:
Taksitleriniz düşer,
Ödemeleriniz azalır,
İndirim alma imkanınız olur,
Daha kısa sürede ödemenin tamamını alırsınız.
Bu nedenlerden dolayı mutlaka inceleme yapmalısınız. Ayrıca bankanın isteyeceği dosya, avukat, eksper, sigorta veya diğer ürün bedelleri karşısında birikimleriniz daha da değersiz bir konuma gelir.

Birikimlerinizin Erimemesi

Sistem yatırımlarınızın yok olmadan ev sahibi olmak adına kullanılmasına olanak tanır. Kura sistemi veya sabit ay garantisi kapsamında alınan ödeme tarihinde hemen ödemeniz alınır. Bu yolla birikimlerinize de zarar gelmemiş veya gereksiz masraflar karşısında yok olmamış olur. Katılımla alakalı şubeden bilgi almak en kesin yoldur.

Faiz Ödememek

Diğer ev alanlardan farklı olarak faiz ödemek zorunda olmamak da bir ayrıcalık olur. Yatırımınız bugünden itibaren değer kazanır. Bunun için ödemelerinize başlayarak hemen sisteme dahil olmalı ve avantajları kullanarak kiradan kurtulmak için çabalamalısınız.