Ana Sayfa Ev Kredisi Kredisiz Ev Sahibi Olmak İçin 3 Önemli Yöntem

Kredisiz Ev Sahibi Olmak İçin 3 Önemli Yöntem

kredi-cekmeden-nasil-ev-alirim

Kredi çekmek ev alacak kişilerin çok fazla tercih ettiği bir yöntem olsa da kredinin üzerine gelen faiz ödemesi kişileri zor durumda bırakabiliyor. Bunun için farklı yöntem arayışına giren insanlar kredisiz ve faizsiz yolların arayışına giriyor. Birikimevim, bu faizsiz ve kredisiz yöntemleri sunan en iyi firma olarak onlarca kişiyi her yıl ev sahibi yapmanın gururunu yaşıyor.

Taksitle Ev Almak

Her ay kira ödemek yerine kiracıya ev seçenekleri arasında her ay belirli ödemeler yaparak ev almak mümkündür. Taksitle ev evin toplam değerinin belirli bir vade içerisinde tıpkı kira gibi ödemeler yaparak satın alınmasıdır. Bu durumda yapılması gereken şey Birikimev’e gelmek ve bütçenize uygun olarak belirlenen taksitlerde her ay ödeme yapmaktır.

Faizsiz Ev Almak

Faizsiz ev almak isteyenlerin yapmaları gereken şey Birikimev’e kayıt yaptırarak sıra tespitine dahil olmalarıdır. Faizsiz ev almanın ilk şartı ihtiyaç duyulan miktarın belirlenmesidir. Bu sistemde herhangi bir peşinat ödemenin zorunlu olmadığı hatırda tutulmalıdır. Ancak, istenmesi halinde peşinatlı olarak da sisteme katılım mümkündür.

Bu sistemin diğer bir özelliği olarak taksitlerin ev alacak kişi tarafından belirlenmesi durumudur. Bu durum kişinin ekonomik durumunu çok zorlamadan ev sahibi olmasına imkan tanıyor. Gerekli finansman tutarı ve taksitler tespit edildikten sonra yapılması gereken diğer bir işlem sözleşme imzalanması ve alınacak evin tarihinin belirlenmesidir.

Evin alınacak tarihi noter huzurunda yapılan kura çekiminden sonra ortaya çıktığı eklenmelidir. Birikimev’de faizsiz ev dışında faizsiz araba seçeneği de mevcuttur ve dileyen bu sisteme de kayıt yaptırarak sürece dahil olabilir.

Serbest Sistem

Serbest sistemde ev alacak kişinin tercihleri önemli bir rol oynuyor ve kişiye tek bir ödeme sistemi verilmiyor ve evin alınacak tarihi kişinin kendi ödemeleriyle belirleniyor. Diğer sistemlerde sıra bekleme usulü var iken serbest sistemde ara ödeme seçeneği mevcuttur.

Böylece daha fazla ödeme yaparak daha kısa sürede ev sahibi olmak mümkündür. Kiracıya ev için en avantajlı paketlerden biri olan serbest sistem sıklıkla tercih ediliyor.