Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Kredisiz Ev Sahibi Olmak İsteyenlere 5 Tavsiye

Kredisiz Ev Sahibi Olmak İsteyenlere 5 Tavsiye

banka-kredisiz-konut-projeleri-2020

Ev sahibi olmak isteyenler bunu yapmak için nasıl bir yol izleyecekleri konusunda kararsız kalabilirler. Banka veya diğer finansman kuruluşlarından kredi almak oldukça ağır bir seçenek olur. Çünkü banka faizleri yüksek ve maliyet olarak da fazladır. Bunun yerine taksitle ev almak daha iyi bir seçim olacaktır.

Birikimevim sayesinde bankadan kredi almak veya faiz gibi fazla maliyetler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kira öder gibi ödemelerinizi yaparak kolaylıkla yatırım yaparak istediğiniz evi alma şansı yakalayabilirsiniz. Ev alırken en küçük masrafın bile önemli olduğunu unutmadan hareket etmek gerekir. Tapunuzun üzerine banka tarafından koyulan şerhin bile ileride kaldırılması size ek masraf olacaktır.

Birikim Yaparak

Kredi çekmek zorunda kalmadan ve peşinatsız ev alma hayaline sahip olarak kiradan kurtulmak isteyenlerin yapması gereken birikim yapmak olmalıdır. Birikimevim fikrinin temelde sahip olduğu sistem mantığı da buna dayanır. Bunun için ödemeleri tamamlamak adına mutlaka birikim yapılmalıdır. Birikim için:
Masraf kalemleriniz belirlenir.
Zorunlu ödemeleriniz yapılır.
Kalan rakam üzerinden birikim ayrılır.

Bu bilinen ve uygulanan en kesin yöntem olmasına karşılık temelde güzel birikim yapan kişiler sıralamasının tam tersi olması gerektiğini söyler. Birikim için ayrılan rakamdan sonrasını harcamaya programlanmak önemlidir.

Sistem Araştırması Yapmak

Banka kredisinin tek yol olduğu fikrinden uzaklaşmanız gerekir. Birikimevim sistemini incelemek sizin için en akıllıca olan yol olacaktır. Taksitleri kendiniz belirleyebilir ve istediğiniz zamanda ödemelerinizi yaparak ev alabilirsiniz.

Birikimlerinizi Değerlendirmek

Bir başka önemli yol ise birikim yaparken atlanmaması gereken detaydan meydana gelir. Birikim yaparken aynı zamanda paranızın değerlenmesi için birikimevim’deki gibi yatırımlarınızı erkenden yapmalısınız. Çünkü siz para biriktirirken aynı zamanda ev fiyatları da artmaya devam edecektir.

Taksitlerle Ödeme Yapmak

Bankadan kredi aldığınızda hem kira ödemek hem de faiz yükü ile karşı karşıya kalmak gerekebilir. Bunun yerine taksitler ile ödeme yapmak ödemenin kolaylaşmasına ve yükün de dağılmasına neden olur. Peşinat vermeniz halinde ise ödemeler daha da az olacaktır.

Masrafları Takip Etmek

Bankalar fazlasıyla masraf kalemi çıkarırlar. Bunun yerine masraf konusunda en düşük rakamları sunan Birikimevim maliyetlerini hesaplayarak kar edebilirsiniz.