Ana Sayfa Ev Kredisi Kredisiz Ev Sahibi Olmanın 5 Yolu

Kredisiz Ev Sahibi Olmanın 5 Yolu

kredisiz-ev-almak-istiyorum

Banka faizleri, uzun kredi seçenekleri ve bitmek tükenmek bilmeyen taksit ödemeleri için kendinizi zorlamanıza gerek yok. Artık birikim yapmakta onu muhteşem bir eve dönüştürmekte çok kolay. Bunun için bazı yöntemleri denemeli ve bu yöntemler üzerinden istikrarlı bir şekilde evinize giden yolda devam etmelisiniz.

Tasarruf Yapın

Ev alma hayalinize tasarruflarla başlayın. Ufak tasarrufların nasıl bir anda büyüdüğün ve kendinize ait ev olduğu görünce inanamayacaksınız, ancak bu gerçek. Tasarruf zorunlu harcamalarınızdan kalan miktarı sembolize ediyor. Zorunlu harcamalarınızı da elbette gözden geçirmeniz şart. Evinizdeki faturalardan, günlük lüks harcamalarınızdan ve maliyetli alışkanlıklarınızdan vazgeçin.

Altın Birikimi

Birikimlerinizin değerlenmesini istiyorsanız yıllık kâr marjına bakıldığında uzun yıllar hiç kaybettirmeyen altına birikim yapmak oldukça mantıklı gözüküyor. Kısa vadede zarar edebilirsiniz ancak uzun vadede birikiminize yaklaşık %30 bir katkı sağlayacaktır.

Taksitle Ev Veren Firmalarda Birikim

Birçok güvenilir firma birikim havuzu oluşturuyor ve bu havuza yatırdığınız, miktarını sizin belirlediğiniz para büyüyor ve kura çekiliş sırası size geldiğinde o ufak birikimleriniz eve dönüşüyor. Belirli bir sistemde çalışan firmalar öncelikle peşinat veren ve vermeyen müşteriler olarak ayrılıyor. Peşinat veren kişiler kurada ön gruplarda yer alabiliyor. Bu şekilde tüm birikim yapanlara kısa sürede kura çıkarak evini alıyor.

İnşaat Firmaları Tarafından Senetle Ev Alma

Bazı inşaat firmaları faizsiz ev alma ya da senetle ev imkânı hala sunuyor. Bu firmalardan alacağınız ev için yapacağınız senetlerin çok uzun vadede olmasını düşünmeyin. Bir kısım peşinatla kalanı kısa vadede ödeyebilir ve vade farkından kurtulabilirsiniz.

Günlük Birikim Limiti Belirleyin

Yapacağınız en iyi birikim günlük birikim kumbarası oluşturmanız. Her gün belirlediğiniz bir tutarı kumbaraya atmak işinize yarayacak. Bunun için yapmanız gereken içi gözükmeyen büyük bir kumbara almaktır. İçerisinde zamanla ne kadar olduğunu unutacağınız para sizleri faizsiz ev sahibi yapacak. Aylık toplu para birikimi yapmak oldukça zordur. Bunun nedeni paraya sürekli olan ihtiyaç duygusudur. Bu nedenle içini görmediğiniz bir kumbarada yapacağınız birikimi görmeyeceksiniz bu şekilde eliniz harcamak için birikime gitmeyecek.