Ana Sayfa Taksitle Ev Kredisiz Taksitle Ev Almanın Avantajları

Kredisiz Taksitle Ev Almanın Avantajları

kredisiz-taksitle-ev-almanin-avantajlari

Kredisiz Ev Alma Yöntemi

Kredisiz ev alma yöntemleri denildiğinde akla ilk gelen, şirketlerin sunmuş olduğu konut projeleridir. Yoğun bir müşteri kitlesine hitap eden bu şekil, özellikle birikim yapma imkanı bulunmayan gruba hitap ediyor. Tam anlamıyla dar gelirli denilemeyen bu gruptaki kişiler, kira ödermiş gibi konut taksiti ödeyerek ev sahibi olabiliyor. Sistem son derece kolaylık sunarken, sistemin kaliteli ve güvenilir oluşunu çalıştığınız kuruluşun nitelikli olması oluşturuyor.

Kredisiz Ev Satan Yerler

Konut kredisiyle ev almak kaliteli bir sistem gibi görünüyor. Ancak bu sistemde alınan konut kredisinin ilk birkaç yılında kişiler daha yoğun olarak kredinin faiz kısmını ödüyor. Bu durum kişilerde sorun yaratıyor ve evlerini satmak istemeleri durumunda büyük zarar etmelerine sebep oluyor. Kredisiz ev satan yerlerde ise böyle bir durum söz konusu değil. Faizsiz olarak dahi ev satışı yapan şirketler bulunuyor. Hatta devlet destekli olan konut projeleri çok düşük taksitlerle ev sahibi yapıyor.

Kredisiz Taksitle Ev Almanın Avantajları

Taksitle ev almanın en büyük avantajı gelir düzeyine uygun olan taksitlerin belirleniyor olmasıdır. Aynı zamanda bankalarda bulunmayan bazı cazip imkanlar konut satan şirketlerde bulunuyor.

  • Peşinatsız,
  • Ara ödemesiz,
  • Aylık belirli taksit miktarı ödeyerek,
  • Faizsiz olarak bu konut alma yönteminden yararlanılabiliyor.

Bankaların çok az bir kısmında 240 aya kadar vade yapıldığı halde, konut şirketleri 240 ay ve 360 ay gibi vade seçenekleri de belirliyor. Kişiler vade sayısını azaltmak istediklerinde, bir miktar peşinat ödeyebiliyor.

Kredisiz Ev Almak Mantıklı Mı?

Konut kredisi kullanmadan ev almak aslına bakıldığında çok daha mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ev almak için bankalarda çok katı kurallı kredi seçenekleri bulunurken, ev satışı yapan kurumsal satış şirketlerinin çok daha yardımcı ve ılımlı olduğu görülüyor. Esnek taksit ödemeleri ve dayanışmacı içerikleriyle destek sağlayan bu kuruluşlara, gecikecek olan bir taksit ödemesini anlatmak da çok daha kolay oluyor.

Kredisiz Ev Alma Fikrinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kredi çekmeden ev sahibi olmak istiyorsanız, hizmeti aldığınız kuruluşun güvenilir oluşuna dikkat etmeniz en önemli unsuru oluşturuyor.