Ana Sayfa Birikim Yapmak Peşinatla Ev Sahibi Olmak

Peşinatla Ev Sahibi Olmak

pesinatla-ev-sahibi-olmak

İnsanlar ev sahibi olabilmek için yıllarca birikim yapmaya çalışırlar. Belirli bir oranda peşinatınız olduğunda ev alma imkanınız olabilmektedir. Bazı inşaat yatırımcıları, belirli oranda peşinatla ev satışı yapıyorlar. Ev satın almak isteyen, peşinatlarından arta kalan kısım için finans kurumlarından kredi kullanabiliyorlar. İnşaat yatırımcılarının bazıları, düşük peşinat verilmesi durumunda kendileri ev alacak olanlara kredi fırsatı sunuyorlar. Kişiler, taksit yerine evleri için kullandıkları krediyi ödeyerek ev sahibi olabiliyorlar.

Konut Projeleri

Belirli oranda birikimler yaparak, konut projelerini incelemeye başlayabilirsiniz. Çeşitli yatırım kurumları, kişilerin birikim yapmalarına ve peşinatla ev sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Bu kurumlar, aynı zamanda faizsiz araba satın alma hizmetlerini de sunuyorlar. Peşinatınız ne kadar fazla olursa, ev alma imkanınız ve en iyi evi seçme şansınız yüksek olacaktır.

Birikim Yapmak

İnsanlar, kendi evlerinde oturabilmek ya da yatırım amaçlı ev sahibi olabilmek için düzenli olarak birikimler yapmaya başlarlar. Yeterli birikimi olmayan ancak arabaya ihtiyaç duyanlar, senetle araba satın alma seçeneklerini değerlendirebiliyorlar. Ev satın alabilmek için peşinatın bulunması şarttır. Konut projelerine göre istenilen peşinat miktarı farklı olabilmektedir. Banka kredileri kullanabilmek için seçilen evin değerinin en az %20 oranının peşinat olarak verilmesi istenmektedir. Bu oran inşaat yatırımcıları ya da Toki gibi kurumlar tarafından daha düşük miktarda istenmektedir.

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak

Günümüzde, ülkemizde, peşinatsız ev sahibi olma imkanı sunan çeşitli özel yatırım kuruluşları hizmet vermektedir. Bu yatırım kuruluşlarına üye olanlar, düzenli olarak aylık taksit yatırmaya başlarlar. Yapılan sözleşmelerde ev sahibi olmak isteyenler aylık düzenli ödeme yapar ve paralarının birikmesini sağlarlar. Belirli oranda para biriktikten sonra, kişiler satın almak istedikleri evi seçer ve yatırım kuruluşu biriken para ile birlikte evin satın alma değeri olan paranın tamamını verir. Daha sonra firmanın verdiği para yine aylık taksit şeklinde ödenir.

Düşük Peşinatlı Projeler

Düşük peşinatlarla ev sahibi olmayı kolaylaştıran projeler daha çok TOKİ tarafından her yıl açıklanmaktadır. Bu projelerden faydalanabilmek için istenen şartları taşımak gerekiyor. Projeye katılım şartlarını taşıyanlar, belirlenen peşinatı vererek hemen ev sahibi olabiliyorlar.