Ana Sayfa Faizsiz Ev Taksitle Ev Alma Kolaylığı

Taksitle Ev Alma Kolaylığı

Taksitle ev alma kolaylığı ev sahibi olmak isteyen birçok kişiyi cezbediyor. Türkiye’de birçok dar gelirli aile ev sahibi olmak için kredisiz ev alma yollarını araştırmaktadır. Bu araştırmaları yaparken özellikle taksit öder gibi ev alımını sağlayan yöntemlerin işleyiş biçimlerini ön plana almaktadır. Faizsiz ev almak isteyen vatandaşlar bu hizmeti veren şirketlerin müşteri temsilcileriyle irtibat kurmaya çalışmaktadır.

Türkiye’de Ev Sahibi Olma Yolları

Banka kredisi ile konut satın alımı

Sık tercih edilen bu yöntem ülkemizde birçok aile tarafından bütçe koşulları nedeniyle tercih edilememektedir. Banka kredisi koşullarını sağlayan müşterilerin en çok karşılaştıkları zorluklar; ödenen faiz oranları sebebiyle maliyetlerin yükselmesi bu sebepten dolayı taksit oranlarının yükselmesi ve peşinat zorunluluğunun bulunması. Bu zorluklar sebebiyle birçok taksitli ev almak isteyen vatandaş kredisiz faizsiz ev alma sistemlerine yönelmektedir.

Kooperatif yoluyla konut satın alımı

Ülkemizde bu yöntem artık uygulanmıyor. Tarihsel açıdan kooperatif sistemi incelemesi yapıldığında; bu sistemden kaynaklanan sorunların boyutlarını büyük olduğu görülüyor.

Senetle konut satın alımı

Genelde senetli alım satımlarda vatandaşlar farklı yerelrden ev sahibi olamıyor.Çünkü sadece bu sisteme imkan veren belirli bölge satıclarından oluşuyor.

Devlet destekli TOKİ yoluyla konut satın alımı

Bu sistemin uygulanabilirliği olumlu ve avantajlı olmasına rağmen genel kitleye hitap etmediği görülmektedir. Çünkü bu projelerin lokasyon farklılığını ev satın almak isteyenlere sunamaması önemli etki oluşturuyor.

Kredisiz, faizsiz ev alma sistemleri

Bu sistemler genelde kredisiz ev satın alma alternatifleri arasında en üste sıraya çıkıyor. Çünkü sistemlerin peşinat koşulunun bulunmaması ev almak isteyenlere büyük avantaj sağlıyor.

Ev Almada Diğer Yöntemler

 

Diğer taksitli ev alma yöntemlerine göre faisiz ev alma sistemlerinin maliyetinin düşük olması ve herhangi bir lokasyon sınırlamasının bulunmaması bu sistemlerin artı yönlerini oluşturuyor. Faiz ve vade farkı gibi maliyet sorunlarının karşılaşılmadığı sistemin işleyişini sağlayan birçok firmaya yoğun rağbet gösterildiğide gözlemlenmektedir. Ev sahibi olmak isteyen herkes bu tasarruf yöntemlerinden yararlanarak ev sahibi olma imkanını yakalayabilmektedir. Aylık ödeme miktarlarının müşteriler tarafınan belirlendiği bu yöntemler ayrıca T.C. Maliye Bakanlığının gözetimi altında işlemektedir. Yinede bu tür finasman dayanışma içeren firmalara başvurmadan önce kaynakları ve temsilcilikleri iyi sorgulamak ve de piyasa şartlarına göre değerlendirme yapılması büyük önem taşır.