Ana Sayfa Ev Alma Yöntemleri Yüksek Giriş Ne Demek?

Yüksek Giriş Ne Demek?

Birikim yapmak ve bu birikimi değerlendirmenin en akıllıca yolu şüphesiz ev almaktır. Alınan evin fiyatı evin konumuna, özelliklerine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Özellikle ara katlarda bulunan evler diğer evlere nazaran fiyat olarak farklılık gösterir. Binada bulunan evler giriş, yüksek giriş, ara kat ve üst kat olarak değerlendirilir. Yüksek giriş olarak tabir edilen daireler, birkaç merdiven ile çıkılan ve giriş diye tabir edilen zeminden yüksekte kalan dairelerdir. Fiyat olarak ara kat ve üst katlara oranla daha ucuz dairelerdir. Oda sayısı bakımından binada bulunan diğer dairelerle farklılık göstermez. Yüksek giriş dairelerin bazı avantajları da mevcuttur. Özellikle merdiven ve asansör kullanmaktan hoşlanmayan veya mecburi sebeplerden dolayı kullanamayan kişiler için oldukça avantajlıdır.

Yüksek Giriş Dairelerin Avantajları

Ev almak her insanın hayalini süsleyen bir yatırımdır. Daire seçimi yapılırken yüksek giriş diye tabir edilen, konum olarak bina girişinin üstünde kalan daireler fiyat olarak diğer dairelere göre uygundur. Fiyat avantajının yanında kolay giriş çıkış yapılma avantajı da vardır. Yaşı ilerlemiş kişiler merdiven çıkamaz ve asansör kullanmaktan da pek haz etmezler. Bu nedenle ileri yaşlı kişilerin ilk  tercih sebebi olabiliyor. Bir başka avantajı ise yükseklik korkusu olan kişilerin bu korkuya maruz kalmadan ikamet etmelerini sağlar. Binada bulunan diğer dairelerin tüm özelliklerine sahip olan yüksek giriş daireler çocuklar için de bir tehlike oluşturmazlar. Çocuklar herhangi bir balkondan düşme tehlikesi yaşamazlar. Yüksek giriş daireler bu avantajları sayesinde oldukça talep görüyor.

En Akıllı Yatırm

Zor şartlarda tasarruf yaparak biriktirdiğimiz birikimleri gelecek için değerlendirmenin en akıllıca yolu gayrimenkule yatırmaktır. İster yüksek giriş ister en yüksek kat olsun daire almak  sürekli kazanç sağlayacak ve kira ödemek zorunda bırakmayacaktır. Özellikle fiyat yönünden avantajlı olan yüksek giriş daireler tercih edilebilir. Banka faiz oranlarının yüksek oluşu kişileri birikim yaparak faizsiz şekilde ev alma seçeneğine yöneltmiştir. Konut  finans şirketleri kişileri küçük birikimlerle faizsiz ev sahibi yaparak kira ödemekten kurtarıyor ve akıllı bir yatırım sağlıyor.